سوالات متداول

سوال: نحوه فعال سازی بلوتوث در سیستم پخش به چه صورت است؟
پاسخ: برای فعال سازی بلوتوث هدیونیت خودروهای ۲۰۱۳ به روش زیر عمل می کنیم:
۱- گزینه SET را انتخاب می کنیم

 

2- گزینه Bluetooth  Setup را انتخاب می کنیم

۳- بلوتوث را فعال می کنیم

۴- دکمه  فعال سازی تلفن  را انتخاب می کنیم

۵- گزینه Match list  را انتخاب می کنیم

۶- جهت اتصال به  گوشی مورد نظر گزینه Bind را انتخاب می کنیم

۷- در این مرحله می‌توانیم بلوتوث پخش خودرو را توسط گوشی همراه خود جستجو کنیم

۸- Passcode    را وارد کنید (OOOO)

9- اتصال برقرار شده  و  نام تلفن همراه مورد نظر نمایش داده می شود

۱۰- می توانیم با انتخاب گزینه  Dial وارد صفحه اصلی شماره گیری شویم

۱۱- حال می توانید از تلفن همراه خود استفاده کنید

سوال: نحوه تغییر زبان سیستم پخش خودرو از چینی به انگلیسی به چه صورت است؟
پاسخ: برای تغییر زبان پخش خودرو باید به صورت زیر عمل نمود:

۱-

۲-

۳-

۴-

۵-

سوال: آیا می توان روی خودروهای EC7 و EMGRAND7 دوربین دنده عقب نصب کرد؟
پاسخ: همانند هر خودروی دیگری انجام این کار امکان پذیر است. اما باید توجه داشت که چنین آپشنی به طور ذاتی در مورد دو خودروی فوق تعریف نشده است. لذا شرکت تعهدی در قبال نصب دوربین های دنده عقب ندارد. انجام این کار به طور آزاد نیز مورد تایید شرکت نبوده و هیچ مسئولیتی در قبال آن بر عهده شرکت نمی باشد.

سوال: آیا می توان سیستم نویگیشن (Navigation) را روی این خودروها نصب کرد؟
پاسخ: در کاتالوگ ارائه شده به مشتریان توسط شرکت جیلران موتور هیچ اشاره ای به وجود چنین سیستمی روی خودروها نشده است. (به طور خاص فقط اشاره شده که این خودروها مجهز به سیستم DVD با صفحه نمایش ۵/۶ اینچی می باشند). لذا شرکت هیچ گونه تعهدی نسبت به نصب و ارائه این سیستم به هر شکل (گارانتی یا آزاد) نخواهد داشت. اما این امکان به طور بالقوه و سخت افزاری روی این خودروها وجود دارد و از آنجا که سیستم عامل موجود روی سیستم پخش این خودروها تا به امروز قابلیت نصب نقشه جاده های ایران را نداشته این آپشن از خدمات قابل ارائه به مشتریان کاملاً حذف شده است. با این وجود و از آنجایی که مهمترین رسالت شرکت جیلران موتور از بدو تاسیس جلب رضایت مشتریان می باشد، لذا تلاش همکاران شرکت بر این است تا با پیگیری های مستمر و در آینده نزدیک نقشه مناسب و قابل نصب روی تمامی خودروها تهیه شده و در اختیار مشتریان عزیز قرار گیرد. بدیهی ست که در صورت تحقق این امر مراتب از طریق سایت شرکت و ارسال پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.

سوال: نحوه عملکرد و تنظیم پاور ویندوز (Power Windows) به چه صورت است؟
پاسخ: زمان قفل کردن دربها توسط ریموت اگر شیشه های خودرو پائین باشند‌‌‍ با نگه داشتن دکمه قفل دربهای روی ریموت برای مدت بیشتر از ۵ ثانیه کلیه شیشه های جلو و عقب خودرو به صورت اتوماتیک بالا می روند. نکته مهم اینکه در زمان جدا شدن سر باطری یا خالی شدن شارژ باطری خودرو شیشه بالابر ها از حالت اتوماتیک خارج می شوند و سیستم پاور ویندوز از کار می افتد. در این حالت برای راه اندازی مجدد سیستم پاور ویندوز باید به صورت زیر عمل کرد:
ابتدا با فشار دادن کلید شیشه بالابر، شیشه را تا انتها بالا بیاورید و به محض توقف شیشه در بالاترین نقطه به مدت چند ثانیه صبر کرده و کلید شیشه بالابر را رها نکنید تا اینکه صدای “تق” آرامی را زیر انگشت خود حس کنید. در این حالت بالاترین نقطه شیشه بالابر تعریف شده و می توانید کلید را رها کنید. سپس شیشه را تا انتها پایین آورده و مجدداً بدون رها کردن کلید صبر کنید تا همان صدا را زیر انگشت خود حس کنید. در این حالت پایین ترین نقطه شیشه بالابر نیز تعریف شده است و می توانید کلید را رها کنید. توجه داشته باشید که این عمل باید برای تمام شیشه بالابر ها به صورت جداگانه انجام شود.

سوال: شرایط و ضوابط سرویس های اولیه به چه صورت است؟
پاسخ: سرویس اولیه رایگان در بازه ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ کیلومتر انجام می گردد و در بازه ۲۵۰۰ تا ۵۰۰۰ کیلومتر، سرویس اولیه با دریافت هزینه از مشتری قابل انجام است.

سوال:چه فرمت های صوتی و تصویری قابلیت پخش در سیستم صوتی خودروهای جیلی را دارند؟

پاسخ: سیستم صوتی این خودروها می تواند فرمت های معمول که در بیشتر دستگاه های پخش خانگی نیز قابل استفاده هستند پخش کند. در یک نگاه و به طور خلاصه می توان گفت که فرمت های صوتی قبل پخش عبارتند از Audio CD، MP3 و WMA و فرمت های تصویری نیز DVD-Video، Video CD، Dat، mpeg، mp4،  aviو wmv می باشند. نکته مهمی که می بایست بدان توجه داشت اینست که در مورد فرمت های تصویری mpeg، mp4،  aviو wmv حتماً باید ابعاد تصویر و “بیت ریت (Bit Rate) ” اطلاعات صوتی و تصویری تعریف شده در این فایل ها خیلی بالا نبوده و در حد متوسط  باشد. به عنوان مثال فایل تصویری با فرمت MP4 و ابعاد تصویر ۴۸۰×۶۴۰  قابلیت پخش در این دستگاه را دارد ولی فایل تصویری دیگری با همان فرمتِ MP4 و اندازه تصویر۷۲۰×۱۲۸۰ قابل پخش نیست؛ هرچند نام آن روی صفه نمایش نشان داده می شود. برای بدست آوردن اطلاعاتِ اندازه تصویردرکامپیوتر میتوان روی فایل مورد نظر کلیک راست نموده و پس از انتخاب گزینه Properties، از تب Details به آنها دسترسی پیدا کرد (شکل زیر).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 هم چنین  باید توجه داشت که فایل های حجیم و با کیفیت بالا (HD Full و…) با هرفرمتی که باشند توسط این دستگاه قابل پخش نیستند و این دستگاه قابلیت پخش فرمت های تصویری MKV و FLV را ندارد. درصورت استفاده از فلش دیسک نیز حتماً بایستی توجه داشت که قبلاً با سیستم FAT32 فرمت شده باشد. در صورت استفاده از سیستم های فرمت دیگر نظیر NTFS یا exFAT توسط دستگاه شناسایی نخواهند شد.